Що таке остеопороз?

Остеопороз — це захворювання, що приводить до резорбції кісткової тканини, крихкості, стоншення й зниження маси кісток. Патологія, що в основному супроводжує старіння організму, останнім часом дуже помолодшала. Ознаки остеопорозу зараз спостерігають і в 30-35-річних.

Ознаки остеопорозу

Підступність захворювання полягає в тому, що початкові стадії здебільшого проходять безсимптомно, а багато симптомів не є специфічними, що ускладнює діагностику захворювання.

Залежно від стадії розвитку захворювання відзначають:
больові відчуття в суглобах;
судоми литкових м’язів, що посилюються вночі;
порушення постави;
руйнування тканин зубів.

Локалізація больових відчуттів у кістках скелета також може означати низку захворювань. Найчастіше відзначають болі в міжлопаточній і поперековій областях хребта. Через порушення постави й мікропереломів тіл хребців ріст хворого протягом декількох років може зменшитися на 10-15 см.

Причини виникнення остеопорозу

Остеопороз — системне захворювання, на виникнення якого впливає безліч причин. Причому причини мають як гендерні, так і вікові відмінності. Крім того, причини остеопорозу мають як ендогенну (внутрішню), так і екзогенну (зовнішню) природу.

Причини виникнення остеопорозу в жінок Кістка — це жива тканина, у якій постійно проходять процеси росту, розвитку й зміни покоління клітин. Одні клітини відмирають, інші народжуються. Одні ростуть і розвиваються, інші поступово згасають. Все як у людей: якщо народжуваність більша, ніж смертність — чисельність населення збільшується. Якщо навпаки — знижується. У дітей нова кісткова тканина утворюється швидше, ніж руйнується стара. Саме тому здорова дитина постійно додає росте.

Причини виникнення остеопорозу в чоловіків Деякі причини виникнення остеопорозу однакові як для жінок, так і для чоловіків, але є й характерні для певної гендерної групи. Менша кількість чоловіків з остеопорозом зумовлена не тільки фізіологічними відмінностями, а й пізнім діагностуванням захворювання в чоловіків.

Лікування остеопорозу

Якщо людині поставили діагноз «остеопороз», то не варто живити ілюзії щодо можливості швидкого й повного одужання. Остеопороз— це надовго. Дуже надовго. У багатьох випадках назавжди. Але цей діагноз — не привід впадати у відчай і ставити на собі хрест, навіть якщо нам за п’ятдесят. Так, у нас немає машини часу, щоб злітати у своє минуле й прихопити звідти здорові міцні кістки. Але ми маємо силу не дати підступному противнику просунутися далі й добитися нових переломів. Ми можемо успішно протистояти розвитку хвороби й на довгі роки продовжити свою здатність до повноцінного активного життя. Потрібно просто дотримуватися певних правил поведінки в нових умовах.

Будь-яка битва починається зі складання плану. Оборонна кампанія проти остеопорозу — не виняток. Складати такий план треба спільно з лікарем. Саме лікар допоможе нам визначити, які причини послужили розвитку остеопорозу, які фактори ризику ще діють, і що можна протиставити їхньому впливу.

Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією й проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Кальцемін® Адванс № 30, № 60, UA/7110/01/01 від 13.10.2017, Кальцемін® Сільвер № 30, № 60, UA/7138/01/01 от 13.10.2017. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.