Кальцій

Кальцій - це мінерал, який виконує найважливішу роль у процесах росту, розвитку та відновлення кісткової тканини. 98-99% кальцію, що містить людський організм, припадає на кістки. Не дивно, що будь-які зміни в обміні цього мінералу насамперед відбиваються на стані опорно-рухового апарату.

Обмін кальцію відбувається досить активно: до 18% кальцію що містять кістки, оновлюється протягом року. Крім того, кальцій та його сполуки відіграють ключову роль у процесах нервових реакцій – збудженні і гальмуванні. Також кальцій бере активну участь в обміні речовин, функціонуванні імунної системи, циркуляції крові, роботі ендокринних залоз, формуванні стрес-реакцій і багатьох інших життєво важливих процесах.

Кальцій для вагітних

Вагітній необхідно регулярно заповнювати добову потребу кальцію в організмі. Недостатня кількість цього мінералу загрожує серйозними ризиками для здоров’я самої майбутньої матері та її малюка. У вагітних жінок виникає велика кількість питань, пов’язаних із правильним прийомом кальцію і вибором необхідного лікарського засобу.

Для чого потрібний кальцій вагітній жінці? Кальцій під час вагітності потрібний для повноцінного формування кісткової системи та опорно-рухового апарату плоду, що розвивається. Кальцій також потрібний для нормального перебігу вагітності та збереження здоров’я самої матері. Цей мінерал відповідає за правильне скорочення м’язів, включаючи м’язи матки, і за згортання крові, що необхідно для успішної родової діяльності.

Кальцій дітям

Кальцій — необхідний елемент для повноцінного розвитку дитини й нормального формування її опорно-рухового апарату. Батьків цікавить: яка норма кальцію в дітей, і які препарати кальцію краще за все давати малюку?

Норма кальцію в дітей Організму, який росте, починаючи з перших місяців й закінчуючи підлітковим періодом, для нормального розвитку потрібна велика кількість кальцію, необхідного для побудови й укріплення кісткової тканини, нормального зсідання крові, правильної роботи м’язових органів, нервової, серцево-судинної та інших важливих систем організму
Нормальна концентрація кальцію в плазмі крові в дітей у віці до одного року становить 1,87 ммоль/л, а в дітей старшого віку — 2-2,5 ммоль/л.

Кальцієвий дефіцит у дитини загрожує відставанням у фізичному розвитку, порушеннями сну, остеопенією, остеопорозом, розладами у функціонуванні нервової та серцево-судинної системи.

Засвоєння кальцію

Засвоєння кальцію — складний процес. Існує близько 150 захворювань, зумовлених нестачею кальцію в організмі людини. Не завжди надходження кальцію з їжею забезпечує нормальний його рівень в організмі. На здатність кальцію до засвоєння (на медичній мові «біодоступність») впливає ціла низка чинників, тому необхідно знати, з чим і як засвоюється кальцій.

Який кальцій засвоюється краще У медицині існує приказка «кальцій кальцію різниця», пов’язана з тим, що кальцій у продуктах харчування і в медичних препаратах існує не сам по собі, а у вигляді солей: глюконату, фосфату, карбонату, цитрату та інших. Одні солі містять більше так званого «чистого» кальцію, інші — менше. Наприклад, якщо порівнювати сполуки кальцію, доступні на аптечних полицях, то найбагатший кальцієм карбонат, що містить близько 400 мг кальцію та 1 г солі. А найбідніший — глюконат: у ньому на 1000 мг речовини міститься усього 90 мг кальцію. Тому, якщо ми захочемо заповнити добову потребу дорослої людини у кальції тільки карбонатом, знадобляться 3 таблетки, а якщо тільки глюконатом, то не менше дюжини. Разом із цим необхідно додатково приймати вітамін D, оскільки без нього кальцій не засвоїться.

Джерело кальцію

 • Сир твердий
  180 г
 • Сир плавлений
  350 г
 • Сир
  1000 г
 • Сметана
  1000 г
 • Йогурт
  830 г
 • Мигдаль
  400 г
 • Лісовий горіх
  350 г
 • Волоський горіх
  1200 г
 • Насіння соняшнику
  1000 г
 • Салат-латук
  1200 г
 • Цибуля-порей
  1800 г
 • Зелені оливки
  1400 г
 • Сардини з кістками
  300 г
 • Шоколад молочний
  500 г
 • Шоколад чорний
  1600 г

Як підвищити вміст кальцію в організмі

Кальцій не належить до рідкісних, як, наприклад, селен і йод, елементів. За умови збалансованого, правильного харчування він у достатній кількості потрапляє в організм. І все ж часто відзначається його нестача. У зв’язку із цим виникає питання, як підвищити вміст кальцію в організмі.

Методи підвищення вміст кальцію в організмі Почнемо з того, що потрібно не «підвищити вміст кальцію», а заповнити його дефіцит, щоб вміст кальцію у крові, а також у кістковій та інших тканинах був не пониженим і не підвищеним, а нормальним, оскільки надлишок кальцію також небезпечний.
Насамперед потрібно показатися лікарю, щоб переконатися у відсутності захворювань, під час яких порушується засвоєння кальцію із продуктів харчування. До таких належать, передусім, хвороби шлунково-кишкового тракту. У нормі перший етап засвоєння сполук кальцію починається у шлунку під дією соляної кислоти, а всмоктування кальцію у кров відбувається у тонкому кишечнику. Тому у разі зниженої кислотності шлункового вмісту, а також різних захворювань кишечника засвоєння кальцію страждатиме.

Дефіцит кальцію для вагітних

Дефіцит кальцію — досить небезпечний стан, що виникає у результаті поганого засвоєння або ж недостатнього надходження цього корисного мінералу в організм. Спровокувати дефіцит кальцію можуть також різні захворювання, вагітність, паління, неправильне харчування і літній вік. Як визначити кальцієву недостатність і як заповнити дефіцит кальцію в організмі?

Чим небезпечний дефіцит кальцію? Кальцій потрібний організму для нормального функціонування опорно-рухового апарату, стабільної сердечної діяльності, нормального згортання крові, роботи м’язових органів і центральної нервової системи.
Дефіцит кальцію призводить до розвитку серйозних проблем зі здоров’ям, таких як остеопороз, м’язова слабкість, неврологічні розлади, порушення згортання крові та ін.
Кальцієвий дефіцит призводить до руйнування і зниження щільності кісткової тканини, що украй негативно позначається на стані опорно-рухового апарату. Нестача кальцію у дітей також може супроводжуватися затримкою у фізичному розвитку.
Знаючи перші ознаки дефіциту кальцію, пацієнт може своєчасно звернутися по допомогу до кваліфікованого фахівця і пройти відповідний курс лікування, уникнувши розвитку таких тяжких наслідків.

Основні ознаки дефіциту кальцію Дефіцит кальцію спочатку проявляється періодично м’язовими судомами (найчастіше — нічними), ниючими болями у кістках і суглобах, сонливістю, схильністю до запорів. На жаль, багато людей найчастіше не надають значення цим симптомам або не пов’язують їх із нестачею кальцію.
У результаті дефіцит кальцію прогресує. Це проявляється такими ознаками, як посічені кінчики волосся, ламкі нігті, що шаруються, крихкі зуби із пломбами, що випадають.
Якщо і далі ігнорувати проблему, неможливо уникнути розвитку остеопорозу (підвищена ламкість кісток), під час якого кісткові переломи можуть виникати навіть із-за незначної травми.

Як правильно вибрати препарати кальцію?

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує широкий вибір препаратів кальцію. Тому не дивно, що перед потенційними покупцями виникають питання: який кальцій найкращий, які препарати з високим вмістом кальцію найбільш популярні та ефективні, як зробити правильний вибір?

Найправильніший препарат — той, що порадив лікар. Але якщо записуватися до лікаря ніколи, аптека поряд, а Ви впевнені у своїй здатності самостійно розв’язати проблему вибору, нагадаємо про три важливі правила.

Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією й проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Кальцемін® Адванс № 30, № 60, UA/7110/01/01 від 13.10.2017, Кальцемін® Сільвер № 30, № 60, UA/7138/01/01 от 13.10.2017. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.