Dropdown Language

Switch Language

Кальцемін® Адванс

Кальцемін® Адванс

Комплекс Кальцемін® Адванс приймають, щоби призупинити або сповільнити втрату кісткової маси в різні періоди життя. Завдяки формулі, яка збагачена мінералами, комплекс може забезпечити організм додатковим надходженням кальцію і сприяти виробленню колагену для кісткового матриксу.

Кальцемін® Адванс — таблетки, які можна приймати при остеопорозі, у період активного росту кісток, при травмах і переломах.

Завдяки своєму складу препарат надає комплексну дію не тільки на кістки, але й на суглоби, оскільки його діючі речовини корисні і для кісткової, і для хрящової тканини.

Liki24

У Кальцемін® Адванс такий склад:

Компонент У якому вигляді представлений Кількість
Кальцій Кальцію цитрат і кальцію карбонат 500 мг
Вітамін D3 Холекальциферолу 200 МО
Магній Магнію оксид 40 мг
Цинк Цинку оксид 7,5 мг
Мідь Міді оксид 1 мг
Марганець Марганцю сульфат 1,8 мг
Бор Натрію борат 250 мкг

Вплив нутрієнтів на організм:

Компонент Роль
Кальцій

Практично весь кальцій, що надходить до організму, витрачається на потреби опорно-рухового апарату й зубів. У скелеті міститься 99 % [1] цього макроелемента. Він вкрай важливий для утворення кісткової тканини, її щільності й набору кісткової маси.

Дитячий організм потребує запасів кальцію ще в утробі для формування скелета й зубів. У період активного зростання потреби тільки зростають. Біодоступність солей кальцію вища [2], ніж у макроелемента у вільному вигляді. Кальцій цитрат допомагає засвоїти нутрієнт навіть людям зі зниженою кислотністю шлунку та поганою засвоюваністю мінералів.

Вітамін D3 Бере участь у синтезі органічних елементів і сприяє кальцифікації скелета. Вітамін D3 допомагає засвоюватися кальцію, фосфатам і магнію у тонкому кишківнику, у такий спосіб сприяючи підтримці нормального рівня цих нутрієнтів у крові.
Магній Бере участь у метаболізмі кісткової тканини. Магній гальмує відкладення кальцію на стінках судин, перешкоджає демінералізації кісток.
Цинк Найважливіший елемент, який є кофактором понад 200 ферментів. Завдяки його участі ремоделюється кісткова тканина, відбувається вироблення статевих гормонів. Це особливо важливо під час корекції постменопаузального остеопорозу [3].
Мідь Важлива для вироблення колагену й еластину — основи кісткового матриксу.
Марганець Допомагає організму зберігати рівень кальцію, бере участь у формуванні кісткового матриксу і хрящової тканини (протеогліканів).
Бор Впливає на метаболізм вітаміну D і поліпшує абсорбцію кальцію. Регулює активність паратиреоїдного гормону, а через нього впливає на весь фосфорно-кальцієвий обмін. Від бору залежить нормальний обмін фосфору, кальцію і вітаміну D3 [4].
Таблетки Адванс

Кальцемін® Адванс
випускається у формі таблеток рожевого кольору по 30, 60 штук у флаконі.

Застосування

Кальцемін® Адванс може застосовуватися для корекції порушеного обміну кальцію в організмі. Є засобом базисної терапії під час лікування захворювань опорно-рухового апарату й зубів.

Препарат знижує темпи втрати кісткової маси, тому рекомендований до вживання у разі розвитку остеопорозу. Після переломів і травм прискорює процеси зрощення кісток. Він також може використовуватися як препарат супроводу для на тлі застосування препаратів проти руйнування (резорбції) кісткової тканини (антирезорбентів).

Для жінок

Жінки в період менопаузи можуть вживати Кальцемін® Адванс для зменшення втрати кісткової маси, пов’язаної зі зниженим виробленням естрогенів. Це особливо актуально для пацієнток, яким протипоказана гормональна замісна терапія.

Препарат може бути рекомендований вагітним після консультації лікаря, як додаткове джерело кальцію, вітаміну D і корисних для кісток мінералів.

Для дітей

Рекомендується вживати підліткам у віці від 12 років для задоволення потреб організму в кальції й вітаміні D, адже основи остеопорозу можуть закладатися ще в юному віці [5].

Для суглобів

Щільність кісток може знижуватися в місцях суглобових поверхонь, тоді дегенеративні процеси зачіпають не лише кістку, але й суглобовий хрящ. Тому Кальцемін® Адванс для суглобів можна приймати в якості профілактики їхньої дегенерації.

Спосіб застосування та дозування

Після ознайомлення з інструкцією із застосування Кальцемін® Адванс, можна легко підібрати потрібне дозування залежно від віку та індивідуальних особливостей організму:

 • Кальцемін® Адванс для дітей до 12 років застосовувати не рекомендується.
 • Діти з 12 років і дорослі приймають препарат у такій кількості: 1 таблетка 1–2 рази на добу разом із їжею, запиваючи достатньою кількістю води.
 • За значної втрати кісткової маси лікар може збільшити дозу до 3 таблеток на добу.
 • Під час вагітності Кальцемін® Адванс вживається тільки після погодження з лікарем і під його наглядом. Максимальне дозування становить 2 таблетки на день. Рекомендовані дози не слід перевищувати, оскільки хронічне передозування може бути шкідливим для плода та новонародженого.
 • Кальцемін® Адванс при ГВ (грудному вигодовуванні) може застосовуватися для відновлення балансу кальцію і вітаміну D після пологів. Кальцій і холекальциферол потрапляють у грудне молоко. Тому, якщо дитина вже отримує добавки холекальциферола або препаратів кальцію, мама має узгодити дозування з лікарем.

Перед застосуванням препарату слід проконсультуватись із лікарем.

Взаємодія

Застосування Кальцемін® Адванс з іншими препаратами:

 • Тетрацикліни, хінолони, противірусні засоби, фторид натрію, інгібітори протеази варто вживати за 2 години до або через 1 годину після прийому препаратів кальцію, оскільки речовини знижують абсорбцію один одного.
 • Левотироксин. Кальцій знижує всмоктування препарату. Застосовувати із 4-годинним інтервалом.
 • Фосфати й бісфосфонати вживати за 30 хвилин до застосування препаратів кальцію.
 • Антациди на основі алюмінію. Не рекомендований паралельний прийом через зниження ефективності цих засобів.
 • Рослинна їжа з вмістом фітинової й щавлевої кислот може пригнічувати засвоєння кальцію.
 • Діуретики: тіазидні діуретики знижують виведення кальцію із сечею, підвищують ризик розвитку гіперкальціємії; петльові діуретики швидко виводять кальцій.
 • Глюкокортикоїди погіршують всмоктування іонів кальцію. Те ж стосується гормональних контрацептивів.
 • Кардіоглікозиди. За розвитку гіперкальціємії збільшується ризик летальних аритмій.
 • Препарати, які блокують канали кальцію. Підвищене накопичення кальцію знижує ефективність препаратів.
 • Іонообмінні смоли, проносні препарати знижують всмоктування вітаміну D.
 • Барбітурати знижують дію холекальциферолу.

Якщо ви вирішили почати застосування Кальцемін® Адванс, інструкція докладно розповідає про всі нюанси й рекомендовані дозування.

  КАЛЬЦЕМІН® АДВАНС

  Склад лікарського засобу:
  діючі речовини:  1 таблетка містить: кальцію (кальцію карбонату, кальцію цитрату) 500 мг, вітаміну D3 (холекальциферолу) 200 МО, магнію (магнію оксиду) 40 мг, цинку (цинку оксиду) 7,5 мг, міді (міді оксиду) 1 мг, марганцю (марганцю сульфату) 1,8 мг, бору (натрію борату) 250 мкг;
  допоміжні речовини: мальтодекстрин, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, акація, гіпромелоза, кислота стеаринова, полісахарид соєвий, титану діоксид (Е 171), натрію лаурилсульфат, магнію силікат, триацетин, олія мінеральна, спеціальний червоний АС (Е 129), жовтий захід FCF (E 110), діамантовий синій FCF (Е 133).

  Лікарська форма.  Таблетки, вкриті оболонкою.
  Основні фізико-хімічні властивості:  овальні таблетки, вкриті оболонкою рожевого кольору, з поперечною насічкою з одного боку.

  Фармакотерапевтична група. 
  Кальцій, комбінації з вітаміном D та/або іншими препаратами. Код АТХ:  А12А Х.

  Фармакологічні властивості.
  Фармакодинаміка.
  Кальцій є важливим структурним компонентом кісткової тканини. Застосування кальцію корегує дефіцит його надходження з їжею, особливо при підвищеній потребі в кальції або при зниженому його всмоктуванні.
  Кальцію карбонат є сіллю з найбільшим вмістом елементарного кальцію. Кальцію цитрат збільшує біодоступність препарату у пацієнтів зі зниженою кислотністю шлункового вмісту, ахлоргідрією, на тлі прийому блокаторів Н2-гістамінових рецепторів; знижує ризик утворення каменів в сечовивідних шляхах при тривалому прийомі, має високий антирезорбтивний потенціал за рахунок інгібування паратиреоїдного гормону. 
  Вітамін D надзвичайно важливий для абсорбції кальцію, фосфатів та магнію в тонкому кишечнику. Він регулює вміст цих елементів у рідинах організму та сприяє підтримці нормального рівня кальцію у крові, а також бере участь у синтезі органічних елементів та кальцифікації скелета. 
  Магній бере участь у метаболізмі кісткової тканини, перешкоджає демінералізації кісток, гальмує відкладення кальцію у стінках кровоносних судин, клапанах серця, м'язах, сечовивідних шляхах. 
  Цинк є кофактором більш ніж 200 ферментів та впливає на процес ремоделювання кісткової тканини. 
  Мідь бере участь у побудові найважливіших білків сполучної тканини – колагену та еластину, які утворюють матрицю кісткової та хрящової тканини.
  Марганець нормалізує синтез глікозаміногліканів, необхідних для формування кісткової і хрящової тканини. Дублює кальційзберігаючі функції вітаміну D.
  Бор регулює активність паратиреоїдного гормону і через нього – обмін кальцію, магнію, фосфору і холекальциферолу. 
  Клінічні характеристики. 
  Показання.

  Для сповільнення темпу втрати кісткової маси та корекції порушень кальцієвого обміну, для лікування захворювань опорно-рухового апарату і захворювань зубів. Рекомендується дітям віком від 12 років, дорослим, у тому числі жінкам в пері- та постменопаузальному періоді, особливо за наявності протипоказань до застосування замісної гормональної терапії.
  У складі комплексного лікування станів, що супроводжуються значною втратою маси кісткової тканини.
  Як базисний засіб при застосуванні антирезорбентів (замісна гормональна терапія, кальцитонін, бісфосфонати) та стимуляторів формування кісткової тканини.
  Остеопенічні стани, системний остеопороз та його ускладнення.

  Протипоказання.
  Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції); гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії (саркоїдоз, злоякісні новоутворення та первинний гіпертиреоз), тяжка гіперкальціурія, порушення функції нирок, нефролітіаз; гіпервітаміноз D.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. 
  При одночасному застосуванні цього препарату з іншими лікарськими засобами слід проконсультуватися з лікарем.
  Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
  Кальцій може призводити до зниження абсорбції інших лікарських речовин шляхом утворення у шлунково-кишковому тракті нерозчинних комплексів, включаючи антибіотики (наприклад, тетрацикліни, хінолони) та противірусні препарати, ельтромбопаг, фторид натрію. При цьому абсорбція кальцію також може знизитися. Щоб запобігти потенційній взаємодії ці препарати, слід застосовувати принаймні за 2 години до або через 4-6 годин після застосування кальцію, якщо не зазначено інше.
  Взаємодія з інгібіторами протеази. Одночасне застосування препаратів, які містять кальцій або магній, включаючи буферні лікарські засоби, призводить до зниження плазмової концентрації усіх цих сполук. Тому рекомендується призначати інгібітори протеази за 2 години до або через 1 годину після препаратів, що містять алюміній, кальцій чи магній. Такі ефекти спостерігалися з ампренавіром, атазанавіром та типранавіром.
  Левотироксин слід застосовувати принаймні за 4 години до або через 4 години після прийому кальцію, оскільки кальцій зменшує його всмоктування, можливо, за рахунок утворення нерозчинних комплексів. 
  Фосфати, бісфосфонати та фториди. Препарати кальцію зменшують всмоктування бісфосфонатів, тому їх слід вживати принаймні за 30 хв до застосування кальцію, але краще в інший час або день. Не рекомендується одночасний прийом препарату з антацидами, які містять алюміній, через зниження їх ефективності.
  Ельтромбопаг. При вживанні сніданку з високим вмістом жирів та рівнем кальцію (427 мг) виявлено 59 % зниження рівня у плазмі крові ельтромбопагу, при вживанні їжі із незначним вмістом кальцію (< 50 мг) не спостерігалось впливу на рівень ельтромбопагу у плазмі крові. Їжа, що містить багато кальцію та антациди із алюмінієм, кальцієм та магнієм, призводила до значного зниження системного всмоктування.
  Кальцій та/або вітамін D. Тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію сечею. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків рівень кальцію в сироватці крові необхідно регулярно перевіряти.
  При одночасному застосуванні з фуросемідом та іншими петльовими діуретиками  збільшується виведення кальцію нирками. 
  Серцеві глікозиди та блокатори кальцієвих каналів. Гіперкальціємія підвищує ризик летальної аритмії при застосуванні серцевих глікозидів, таких як дигоксин, та зменшує ефективність блокаторів кальцієвих каналів, таких як верапаміл при миготливій аритмії. Рекомендовано проводити моніторинг рівня кальцію в сироватці крові, ЕКГ та клінічного стану пацієнта.
  Глюкокортикоїди, гормональні протизаплідні засоби погіршують всмоктування іонів кальцію.
  Вітамін D. Деякі лікарські засоби можуть знижувати абсорбцію вітаміну D у шлунково-кишковому тракті. З метою мінімізації взаємодії застосовувати ці препарати та вітамін D необхідно принаймні за 2 години до або через 4–6 годин після прийому вітаміну D.
  Такими лікарськими засобами є: іонообмінні смоли (наприклад холестирамін), проносні засоби, орлістат. Карбамазепін, фенітоїн або барбітурати підвищують метаболізм вітаміну D до його неактивних метаболітів та, таким чином, зменшують його ефект.
  При одночасному застосуванні препарату Кальцемін®Адванс з вітаміном А зменшується токсичність вітаміну D3.
  Взаємодія кальцію з продуктами харчування та добавками. Щавелева кислота, що міститься у шпинаті та ревені, та фітинова кислота, що знаходиться у цільних злаках, можуть пригнічувати всмоктування кальцію. Тому не рекомендується вживати продукти, що містять кальцій, протягом двох годин після вживання їжі з багатим вмістом щавелевої та фітинової кислоти.
  Залізо, цинк, магній. Препарати кальцію можуть зменшувати всмоктування заліза, цинку та міді з продуктів харчування. Та для осіб, що мають достатні запаси заліза, цинку або магнію в організмі, це не має жодного клінічного при тривалому застосуванні. Для осіб групи ризику щодо дефіциту заліза, цинку або магнію з метою запобігання пригнічення всмоктування мінералів з їжі рекомендується застосування препаратів кальцію перед сном, а не під час їди.
  Волокна. Деякі компоненти харчових волокон можуть знижувати всмоктування кальцію. Одночасне застосування псилуму з кальцієм не призводить до значного зниження всмоктування кальцію.

  Особливості застосування.
  Не перевищувати рекомендованої дози. Кальцемін® Адванс не слід одночасно застосовувати з іншими препаратами кальцію або вітаміну D.
  Передозування кальцію та вітаміну D супроводжується побічними ефектами, у тому числі гіперкальціємією та гіперкальціурією. Слід з обережністю застосовувати кальцій та вітамін D, щоб не перевищити загальну дозу кальцію 2500 мг та 4000 МО вітаміну D, з урахуванням надходження з їжею  (див. розділ «Передозування»).
  Хворі, які отримують інші препарати, що містять вітамін D та/або кальцій або будь-які інші лікарські засоби, повинні проконсультуватися з лікарем до початку застосування цього препарату.
  Протягом тривалого лікування препаратами, що містять кальцій, у комбінації з вітаміном D, а також у разі незначної або помірно вираженої ниркової недостатності (в тому числі у пацієнтів літнього віку) необхідно контролювати рівень кальцію, фосфатів та креатиніну у сироватці крові; кальцію та фосфатів – у сечі. При появі ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок, кальціурії, що перевищує 7,5 ммоль/добу (300 мг/добу), слід зменшити дозу або припинити застосування препарату. У разі порушення функцій нирок та при одночасному застосуванні серцевих глікозидів, блокаторів кальцієвих каналів та/або тіазидних діуретиків контроль функціонального стану нирок слід проводити шляхом визначення рівня креатиніну у сироватці крові (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
  Комбіновані препарати слід застосовувати з обережністю іммобілізованим хворим через підвищений ризик гіперкальціємії.
  Для хворих із порушеною функцією печінки корекція дози не потрібна. Цей лікарський засіб не слід застосовувати хворим з порушенням функції нирок, нефролітіазом або схильністю до утворення кальцієвих відкладень.


  Застосування у період вагітності або годування груддю.
  Протягом вагітності добова доза не повинна перевищувати 2 таблетки, вкриті оболонкою.
  Протягом вагітності та періоду годування груддю препарат застосовують за показаннями та під наглядом лікаря. Застосування препарату у рекомендованих дозах вважається безпечним. Рекомендовані дози не слід перевищувати, оскільки хронічне передозування може бути шкідливим для плода та новонародженого.
  Протягом вагітності та лактації загальна добова доза з урахуванням надходження з їжею та препаратів не повинна перевищувати для кальцію 2 500 мг та для вітаміну D 4 000 МО.
  У тварин на фоні передозування вітаміну D протягом вагітності виявлено тератогенний ефект. Немає жодних даних, що могли б свідчити про можливий тератогенний ефект у людини при застосуванні вітаміну D у рекомендованих дозах.
  Гіперкальціємія вагітної внаслідок прийому підвищених доз вітаміну D була пов’язана із гіперкальціємією у плода, що може призвести до розвитку побічних ефектів у новонародженого, включаючи пригнічення паратиреоїдного гормону, гіпокальціємію, тетанію, епілептичні напади та синдром аортального стенозу, симптомами якої можуть бути ретинопатія, затримка психічного розвитку або порушення росту; а також призвести до розвитку гіперкальціємії у новонароджених.
  Вітамін D та кальцій екскретуються у грудне молоко. Це слід брати до уваги, якщо дитина отримує будь-які відповідні  засоби, що містять вітамін D та кальцій.
  Фертильність. На сьогоднішній день немає даних, що свідчили б про можливий несприятливий вплив вітаміну D та/або кальцію на фертильність у людини.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не спостерігалося впливу на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.
   
  Спосіб застосування та дози. 
  Дорослим та дітям віком від 12 років застосовувати по 1 таблетці під час їди 1–2 рази на добу. Запивати достатньою кількістю води (200 мл).  Максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 таблетки, вкриті оболонкою. Курс лікування визначає лікар залежно від характеру захворювання.

  Діти. Не призначений для застосовування дітям віком до 12 років.

  Передозування. 
  При застосуванні у рекомендованих дозах випадків передозування не спостерігалося. Переважна більшість повідомлень щодо передозування пов’язана з одночасним застосуванням високих доз однокомпонентних або мультивітамінних препаратів. У разі випадкового передозування рекомендовано проводити симптоматичне лікування: промивання шлунка, вживання великої кількості рідини, дієта із низьким вмістом кальцію.
  Тривалий прийом кальцію та вітаміну D у надлишкових дозах, що перевищують 2500 мг кальцію та  4000 МО/добу вітаміну D, можуть призводити до токсичних ефектів.
  У пацієнтів з гіперкальціємією або станами, що пов’язані з гіперкальціємією, нирковою недостатністю та/або схильністю до нефролітіазу, ймовірна поява токсичних ефектів кальцію та вітаміну D при застосуванні нижчих доз.
  Гостре або тривале передозування кальцію та вітаміну D може спричиняти гіпервітаміноз D, гіперкальціємію, гіперкальціурію, гіперфосфатемію та підвищення всмоктування кальцію. Наслідками є ниркова недостатність, молочно-лужний синдром, особливо у хворих з порушенням функції нирок, кальцифікація судин та м’яких тканин, у тому числі кальциноз, що призводить до нефрокальцинозу та нефролітіазу, особливо у хворих зі схильністю до нефролітіазу.
  Неспецифічні первинні симптоми, такі як раптова поява головного болю, м’язова слабкість, пригнічення свідомості та шлунково-кишкові розлади (біль у животі, запор, діарея, нудота та блювання), можуть вказувати на гостре передозування.
  Якщо виникають такі симптоми, то слід припинити застосування препарату та негайно звернутися до лікаря.
  Лабораторні та клінічні прояви отруєння та гіперкальціємії можуть включати такі симптоми: анорексію, втрату маси тіла, підвищену втомлюваність, спрагу, поліурію, біль у кістках, порушення серцевого ритму та погіршення всмоктування інших мінералів. Зміна лабораторних даних може полягати у підвищенні аспартатамінотрансферази (АСТ) та аланінамінотрансферази (АЛТ) у плазмі крові. Хронічне передозування може спричиняти кальцифікацію судин та органів внаслідок гіперкальціємії. Надзвичайно висока гіперкальціємія може призводити до коми та летальних наслідків.

  Побічні реакції. 
  З боку шлунково-кишкового тракту. Шлунково-кишковий біль та біль у животі, диспепсія (включаючи дискомфорт у животі), запор, діарея, метеоризм, нудота та блювання.
  З боку імунної системи (алергічні реакції, анафілактичні реакції, анафілактичний шок). Рідко повідомлялося про реакції гіперчутливості, що супроводжувались відповідними лабораторними та клінічними проявами, у тому числі синдромом астми, реакціями легкого та середнього ступеня тяжкості, що вражали шкіру та/або дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та/або серцево-судинну систему. Симптоми можуть включати висипання, кропив’янку, набряк, почервоніння шкіри, свербіж, некардіогенний набряк легень. Дуже рідко повідомлялося про реакції тяжкого ступеня, у тому числі анафілактичний шок.
  З боку лабораторних даних. При тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток гіперкальціємії, гіперкальціурії, гіпервітамінозу D.

  Термін придатності.   
  3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. 

  Умови зберігання. 
  Спеціальні умови зберігання не потрібні. Зберігати у щільно закупореному флаконі. Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка.
  Первинна: пластиковий флакон, що містить 30, 60 або 120 таблеток, вкритих оболонкою; з кришкою, що закручується та захисною плівкою. Вторинна: картонна коробка. 

  Категорія відпуску. 
  Без рецепта.

  Виробник. 
  Контракт Фармакал Корпорейшн / 
  Contract Pharmacal Corporation

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. 
  135 Адамс Авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США/
  135 Adams Avenue, Hauppauge, New York 11788, USA.

  Дата останнього перегляду. 13.10.2017.

  [1] Николаев А. Я. Биологическая химия. — 3-е изд., перераб. и доп. — М: Медицинское информационное агентство. — 2004. -566 с.: ил.

  [2] Heany RP, Dowell MS, Barger-Lux MJ. Absorption of calcium as the carbonate and citrate salts, with some observations on method. Ostroporosis International. 1999; 9(1): 19-23. (Засвоєння кальцію з карбонатної і уитратної солей з деякими методологічними спостереженнями. Міжнародний журнал по проблемі остеопорозу. – 1999. -№9(1). – С.19-23). https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10367025/

  [3] Angus R.M., Sambrook P.N., Pocock N.A., Eisman J.A. Dietary intake and bone mineral density // Bone Miner. 1988. Vol. 4. № 3. P. 265–277.

  [4] Вклад микроэлементов (меди, марганца, цинка, бора) в здоровье кости: вопросы профилактики и лечения остеопении и остеопороза. И.С. Дыдыкина, П.С. Дыдыкина, О.Г. Алексеева. ФГБУ «Научно- исследовательский институт ревматологии им. В.А. Насоновой» РАМН, Москва. «ЭФФЕКТИВНАЯ ФАРМАКОТЕРАПИЯ. Эндокринология«Спецвыпуск 2 (38).

  [5] «Остеопороз: від дитинства до старості» 13–14 березня 2012 р., м. Харків. Порушення кальцій–фосфорного обміну в дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини та їх корекція». Починок Т.В., Кухарська Н.Г., Мельничук та ін.. Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, м.Київ.

  [6] Казимирко В.К., Коваленко В.Н.Мальцев В.И. Остеопороз: патогенез, клиника, профилактика и лечение. Киев. Морион. 2006. 160С. 

  [7] Лила А.М., Мазуров В.И. Роль Кальцемина Адванс в профилактике постменопаузального остеопороза (результаты 12-месячного клинического исследования) // Русский медицинский журнал, 2007, том 15, №26, с. 1991-1997. 

  [8] Громова О.А., Торшин И.Ю., Лиманова О.А. Кальций и его синергисты  в поддержке структуры соединительной и костной ткани // Лечащий врач, 2014. № 5. с. 69–74. 

  [9] Гаркуша М.А. Опыт применения препарата Кальцемин Адванс у людей различного возраста и пола в лечении остеопоротических переломов дистального отдела предплечья // Проблемы остеологии. 2006. Том 9, № 2-3.

  [10] Никитинская О.А. Опыт применения препарата Кальцемин Адванс у женщин в постменопаузе с остеопенией // Медицинский совет, 2009. № 3. с. 54–57.

  [11] Никитинская О.А., Торопцев Н.В. с соавт. Профилактика первичного остеопороза у женщин комплексным препаратом Кальцемин® Адванс (результаты открытого годового исследования). // Научно-практическая ревматология. 2008. №3. с. 73-79.

  [12] Демидов В.И. и соавт. Роль кальция, витамина D3 и остеотропных минералов в профилактике и комплексном лечении перелома берцовой кости:
  результаты рандомизированного плацебо-контролируемого эксперимента. // Лечащий врач. 2014, 12, C.1-6.

  Кальцемін® Сільвер

  Інші продукти

  Кальцемін® Сільвер

  Препарат кальцію останнього1 покоління для комплексного лікування остеопорозу різного генезу та ускладнень (переломів та ін.), а також захворювань зубів і пародонту. Для зниження ризику переломів у разі дефіциту кальцію, вітаміну D і мінералів у раціоні харчування людей старше 50 років.

  [1] В.В.Поворознюк, Н.В.Григорьева. Менопауза и костно-мышечная система // К. - 2004. - С.262-263.


   

  Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: PV_Ukraine@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00

  Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00

  Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.

  Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. ТОВ «Байєр», м. Київ, 04071, вул. Верхній Вал, 4-Б, тел: (044)220-33-00. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Кальцемін® Адванс № 30, № 60, UA/7110/01/01 від 13.10.2017, Кальцемін® Сільвер № 30, № 60, UA/7138/01/01 от 13.10.2017