Як вибрати кальцій для вагітних

Як вибрати кальцій для вагітних Не всі препарати кальцію, представлені на фармацевтичному ринку, можуть бути рекомендовані майбутнім матусям. Під час вагітності можна приймати комплексні препарати, що мають у своєму складі вітаміни, кальцій та інші корисні мінеральні речовини [1].
Щоб зробити оптимальний вибір, найкраще проконсультуватися з лікарем, який допоможе підібрати для пацієнтки найбільш ефективні й безпечні ліки, з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб її організму.

Для чого потрібен кальцій під час вагітності?? Кальцій для вагітних потрібний для нормального стану самої жінки, повноцінного формування опорно-рухового апарату й нервової системи майбутнього малюка. Цей мінерал відповідає за нормальний перебіг вагітності, оптимальне функціонування м’язових органів, до яких належить матка, і стабілізацію показників згортання крові [1, 2]. Таким чином, приймаючи кальцій під час вагітності, жінка піклується про здоров’я свого майбутнього дитинчати, а також запобігає можливим ускладненням, які можуть виникнути під час родового процесу.

Який кальцій кращий для вагітних: особливості вибору Кальцій для вагітних: який краще? Відповісти на запитання, який кальцій пити під час вагітності, з максимальною точністю зможе тільки лікар, враховуючи індивідуальні особливості організму пацієнтки. Вибирати препарати, що містять кальцій, на свій розсуд, а також самовільно визначати дозування й тривалість терапевтичного курсу, категорично протипоказано — цим ви можете завдати власному здоров’ю й майбутній дитині непоправної шкоди! Річ у тому, що не всі препарати, що містять кальцій, підходять для лікування майбутніх матусь [3].Тому під час вагітності перед прийомом будь-якого препарату обов’язково ознайомтеся з доданою інструкцією із застосування. Там обов’язково має бути зазначено, дозволено чи протипоказано ці ліки для вагітних жінок і матерів-годувальниць.Під час вибору препарату важливо пам’ятати, що організму вагітної й плода потрібен не тільки кальцій з вітаміном D, але й магній, цинк, марганець, мідь, бор й інші мінеральні речовини. Чому вони важливі? Магній є одним з елементів, що входять до складу кісткової тканини й зубної емалі, забезпечує засвоєння кальцію організмом, бере участь у передачі нервових імпульсів, перешкоджає відкладенню кальцію в клапанах серця, стінках судин і сечовивідних шляхах.Цинк входить до складу більше ніж 200 ферментів, що відповідають за розмноження клітин і відновлення всіх тканин, включаючи й кістки. Мідь бере участь у синтезі колагену й еластину, що потрібні для пружності кісток. Марганець відіграє важливу роль у синтезі сполучної тканини, що утворює суглоби й навколосуглобову кісткову тканину [1, 3].А бор регулює активність гормону паращитоподібних залоз, нормалізуючи засвоєння кальцію, фосфору й інших потрібних кісткам речовин. Якщо в аптеці натрапите на такий універсальний препарат з кальцієм, вітаміном D і мікроелементами — зверніть на нього увагу.

Препарати з кальцієм під час вагітності Золоте правило всіх вагітних: найправильніший препарат — це той, що порадив лікар. І щоби Ви зі своїм лікарем могли краще зрозуміти одне одного, нагадаємо про три важливі правила, якими керуються фахівці [2].
Правило перше: звернути увагу на сіль кальцію, що приймаєте. Як відомо, кальцій у таблетках міститься не сам по собі, а у вигляді солі якоїсь кислоти: вугільної, лимонної чи інших. Від цього залежить і назва солі кальцію: карбонат, цитрат тощо. Ці дві згадані солі якраз і є найпопулярнішими. Щоб вирішити, яку з них вибрати, треба бути в курсі їх відмінностей одна від одної. Карбонат або вуглекисла сіль кальцію широко відома в природі як крейда. Її також видобувають із черепашок устриць, кісток тварин, яєчної шкаралупи. Це зумовлює її відносну дешевизну. Цитрат (лимоннокисла сіль) кальцію має низку відмінностей від карбонату за кількома параметрами, важливими для ефективного поповнення дефіциту кальцію. По-перше, цитрат кальцію простіше приймати, оскільки він засвоюється без участі соляної кислоти шлункового соку. А значить, цитрат кальцію можна приймати в будь-який час, незалежно від прийому їжі, на відміну від інших солей кальцію, які приймають тільки під час або після їди. З цієї ж причини цитрат кальцію виявиться дуже корисним для пацієнтів зі зниженою кислотністю шлункового соку або для тих, хто регулярно приймає ліки, що знижують цю кислотність. До того ж біодоступність (здатність засвоюватися) у кальцію цитрату вища, ніж в інших солей кальцію.
Правило друге: не забувати про вітамін D. Як відомо, цей жиророзчинний вітамін потрібний для повноцінного всмоктування кальцію з кишечника. Без нього кальцій пройде транзитом, так і не засвоївшись організмом. Тому в раціоні харчування, крім молочних продуктів, мають бути й жирні сорти риби, а в аптеці треба купувати не тільки кальцій, але й вітамін D. Добре, якщо Вам запропонують комбінований препарат кальцію, до складу якого вітамін D вже входить. А якщо ні, вітамін D треба купувати додатково.
Правило третє: пам’ятати, що кісткам потрібний не тільки кальцій з вітаміном D, але й магній, цинк, марганець мідь, бор й інші мінеральні речовини. Чому вони важливі? Магній є одним з елементів, що входять до складу кісткової тканини й зубної емалі, забезпечує засвоєння кальцію організмом, бере участь у передачі нервових імпульсів, перешкоджає відкладенню кальцію в клапанах серця, стінках судин і сечовивідних шляхах. Цинк входить до складу більше ніж 200 ферментів, відповідальних за розмноження клітин і відновлення всіх тканин, включаючи й кістки. Мідь бере участь в синтезі колагену й еластину, що потрібні для пружності кісток. Марганець відіграє важливу роль у синтезі сполучної тканини, що утворює суглоби й навколосуглобову кісткову тканину. А бор регулює активність гормону паращитоподібних залоз, нормалізуючи засвоєння кальцію, фосфору й інших потрібних кісткам речовин. Якщо в аптеці натрапите на такий універсальний препарат з кальцієм, вітаміном D і мікроелементами — зверніть на нього увагу й запитайте про нього у свого лікаря.


1. Буслаева Г. Н. Значение кальция для организма. Педиатрия: Medicum. — 2009. — № 3.
2. Лифляндский В. Г. Витамины и минералы. — М. : ЗАО «ОЛМА МедиГрупп», 2010.
3. Спиричев В. Б. Роль витаминов и минеральных веществ в остеогенезе и профилактике остеопатий у детей // Вопросы детской диетологии. — 2003. — Т. 1, № 1.

Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією й проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Кальцемін® Адванс № 30, № 60, UA/7110/01/01 від 13.10.2017, Кальцемін® Сільвер № 30, № 60, UA/7138/01/01 от 13.10.2017. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.02.2020.0789

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.